PerdePerde

Sıkça Sorulan Sorular

1. Ankara’da Hangi Bölgeler Hizmet Veriyorsunuz?

Ankara’da tüm ilçelere pazartesi-cumartesi 09:00 – 19:00 arası hizmet vermekteyiz. (0 533) 662 99 51 numaralı telefonumuzu arayıp randevu almanız almanız yeterli olacaktır.

2.Perdeleri Kaç Günde Teslim Ediyorsunuz?

Evinizden veya işyerinizden ücretsiz olarak söktüğümüz ve yıkamak için teslim aldığımız 120m2 ye kadar stor perdeleri 1-3 işgünü içerisinde teslim ediyoruz. 120m2 den büyük stor perdeleri 4-6 işgününde telim ediyoruz.

3. Ödeme Seçenekleriniz Nelerdir?

Stor perdelerini teslim anında nakit ödeme yapabileceğiniz gibi, yine teslimat anında kapıda kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

4.Perdelerimi Yıkatmak İstiyorum. Yerinden Sökmemiz mi Gerekiyor?

Firmamız herhangi bir ücret talep etmeden yerinizden perdenizi söker, fabrikamızda yıkayıp tekrar aynı yerine montajını yapar.

5.Ultrasonic Perde Temizliği Nedir?

Ultrasonic makine sistemleri bir nevi katmanlı arıtma tesisi mantığında çalışır. 3 bölümden oluşan bu makineler her bölmede ayrı işlem uygulayacak ve ayrı kimyasal verecek şekilde tasarlanmıştır.
Perde yıkama sistemleri de ön yıkama, ikinci ve üçüncü aşama olmak üzere 3 kademeli makinelerde yapılır.
İlk katman titreşimle ön yıkama yapar. Beraberinde 2. ve 3.yıkama ile maksimum gaz kabarcık oranı yakalanır ve yıkama biter.
Zebra ve stor perde modelleri ultrasonic makine sistemleri ile yıkanmalıdır. Bu makine modelleri titreşim mantığıyla stor perde üzerinde elle müdahale edilmeyen bölgelere bir nevi fırça etkisi oluşturarak yıkama yapan makine sistemidir.

7.Halılar Hangi Sıklıkta Yıkanmalıdır?

Halılar görüntüde temiz gözükseler bile zamanla bakteri, mayt ve mantar barındırmaktadır. Bilinenin aksine halı yılda en az iki kere muhakkak profesyonel halı yıkama firmalarında yıkatılmalıdır.
Halı yıkama firmalarında yıkama işleminin hemen ardından halıdaki fazla su atılımını sağlayan makineler olduğundan halı ıslak kalmamış olur ve dolayısıyla bakteri oluşumu en aza indirilmiş olur. Kendi imkanlarıyla halı yıkama işlemi yapanlar veya yeterince ekipmana sahip olmayan merdiven altı kuruluşlarda halı ıslak kaldığından bakteri oluşumuna neden olmaktadır.

6.Çok Sayıda Stor Perdemiz Var, Fiyat İndirimi Olur mu?

Okul, otel, pansiyon, yurt ve resmi kurumlara özel fiyatlandırmamız mevcuttur.

7.Halı Yıkama Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Halılar m2 usulü yıkanmaktadır. Bir halının kaç m2 olduğunu hesaplamak için halınızın eniyle boyunu ölçün ve çarpın.
Örneğin: Eni iki metre, boyu üç metre olan bir halı 3×2 = 6 m2 dir.

9.Halı Yıkama İşlemi ile Lekeler Çıkarılabilir mi?

Halı üzerinde genellikle standart temizleme yöntemleriyle çıkarılamayan yabancı bir maddelerin genel ismidir leke. Bu maddeler, halı ipliği tarafından “emilmiş” ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya elyafa zarar vermiştir. Bu lekelerin çıkarılma şansı bilinçli müdahaleyle arttırılabilirken, bazılarının çıkarılması çok güç veya imkansız olabilir. Derin lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkma eğilimi gösterirler.